6 תפיסות מוטעות לגבי פיזיותרפיה

אנשים בכל מקום חושבים בצורה שונה על פיזיותרפיה וכיצד היא משפיעה על חיי היומיום שלהם. למעשה, כמומחים לתנועות הגוף אנו יודעים כי פיזיותרפיה עוזרת לאנשים בכל הגילאים ויכולה להפחית את כאבם, לשפר ולהחזיר את התנועה ולהבטיח שהם נשארים פעילים. וזה מתאים לכל שלבי חייהם.

אך ישנם כמה תפיסות מוטעות נפוצות המונעות לעתים קרובות מאנשים לבקר אצל פיזיותרפיסט.

הגיע הזמן להכחיש ולתקן את התפיסות המוטעות הנפוצות הללו לגבי החשיבות והמשמעות של פיזיותרפיה:

המושג הנפוץ הראשון – פיזיותרפיה כואבת

עובדה: פיזיותרפיה עוזרת להפחית כאב . הפיזיותרפיסטים בונים לך תוכנית אשר תפחית את הכאב שלך ותעזור לך להתאושש ולהחזיר את התנועה והתפקוד. למרות שרוב האנשים שמעולם לא ביקרו בפיזיותרפיה מאמינים כי פיזיותרפיה כואבת, האחוז החל לרדת משמעותית בקרב מטופלים שחוו טיפולי פיזיותרפיה.

המושג הנפוץ השני – פיזיותרפיה מיועדת רק לפציעות ותאונות

עובדה: פיזיותרפיסטים עושים הרבה יותר מסתם מתיחות או חיזוק שרירים חלשים לאחר פציעה או ניתוח. הם מסוגלים להעריך ולאבחן בעיות פוטנציאליות לפני שהן מובילות לפציעות חמורות יותר הנעות בין תסמונת התעלה הקרפלית לבין כתף קפואה, לכאבי ראש כרוניים וכאבי גב תחתון וכד׳ .

מושג נפוץ שלישי – כל איש מקצוע בתחום הבריאות יכול למלא את תפקיד הפיזיותרפיסט

עובדה: למרות שרוב האנשים יודעים כי פיזיותרפיה יכולה להיעשות רק על ידי פיזיותרפיסטים מורשים יש עדיין הסבורים כי אנשי מקצוע בתחום הבריאות האחרים מסוגלים למלא גם את תפקידם של פיזיותרפיסטים. עם זאת, חשוב לדעת שפיזיותרפיסטים רבים מוסמכים בתחומים ספציפיים כגון נוירולוגיה, אורתופדיה, ספורט או בריאות האישה למשל.

המושג הנפוץ הרביעי – ניתוח הוא האופציה היחידה שלי

עובדה: במקרים רבים הוכח כי פיזיותרפיה יעילה כמו ניתוח בטיפול במספר רב של מצבים, כמו כאבי כתפיים, פריצות דיסק, קרעים ברצועה הצלבת בברך וצורות מסוימות של דלקת מפרקים ניוונית. לפיכך אנו רואים כי אחוז גדול מאלה שביקרו אצל פיזיותרפיסט הבינו כי פיזיותרפיה יעילה וכי היא יכולה להוות אלטרנטיבה לניתוח.

המושג הנפוץ החמישי – אני יכול לעשות פיזיותרפיה לבד

עובדה: השתתפותך בטיפול היא המפתח לתוכנית טיפול מוצלחת, אך כל מטופל עדיין זקוק לטיפול ופיקוח מיוחדים על ידי פיזיותרפיסט מוסמך . כל מומחה עבר השכלה מיוחדת וניסיון קליני ויש לו את השיטות והציוד העדכני ביותר שניתן להעריך את הבעיות שלך ולערוך אבחנה לפני יצירת תוכנית טיפול פרטנית עבורך.

מושג שישי משותף – פיזיותרפיה זה רק עיסוי!

האמת: פיזיותרפיה נראית כך בעיקר לאנשים מבוגרים חסרי מודעות בתחום זה. באשר לצעירים שחושבים כך, הם אמורים לקרוא עוד על תחום זה כדי שיהיה להם ידע גדול יותר ולא לטעות ולחשוב שפיזיותרפיה היא רק עיסוי, וזו חובתנו באמצעות מאמר זה שדרכו אנו רוצים להעלות מודעות להקהילה על חשיבות מקצוע זה , פיזיותרפיה היא אחד מענפי מדעי הרפואה, ופיזיותרפיסט הוא בוגר תואר ראשון לפיזיותרפיה, במהלכה הוא לומד את האנטומיה של כל הגוף, ואז בוחר את המומחיות שהוא רוצה.

  לפיזיותרפיסט ידע מדויק באנטומיה ובמדעי המוח, וזה אחד התחומים המשומשים והיעילים המסייעים לגוף לטפל בעצמו מבלי לנקוט בתרופות רפואיות, ובמדינות אירופה הם מסתמכים על פיזיותרפיה כטיפול ראשון כדי לעזור לכאב ומוגבלות .בעוד שעיסוי הוא רק מותרות שבה עיסוי שטחי של הגוף נעשה במטרה להירגע ואין לו שום קשר לטיפול רפואי, וכדי להבהיר יותר, פיזיותרפיה מתחלקת לטיפול בכאב ומגבלות, שיקום או מניעה, ועל בסיס זה, סוגי הפיזיותרפיה מסתעפים עם כמעט כל ההתמחויות הרפואיות, יש פיזיותרפיה המתמחה בפציעות ספורט ושיקום לאחר ניתוחים, וענף של פיזיותרפיה למחלות נוירולוגיות, ויש פיזיותרפיה לבריאות האישה ושיקום נשים לאחר הלידה, ויש מדור מיוחד ליחידת הלב והריאות, פיזיותרפיה לילדים עם צרכים מיוחדים או לבעלי מומים מולדים וליקויים פיזיים זמניים או קבועים.

אנו גם לא שוכחים שמושג הפיזיותרפיה מבוסס על כך שנגרום לגוף לרפא את עצמו באופן טבעי מבלי לנקוט בתרופות תוך שימוש בכמה אמצעים חשמליים וטכניקות ידניות, המסייעות לגוף לתקן את החלק הפגוע.

לסיום .. אנו מקווים שהמודעות של האנשים לנושא הפיזיותרפיה וחשיבותה הרפואית תעלה ושהיא תהיה כקו טיפול ראשון מבחינה מקצועית.

תורגם ממאר באנגלית , הקישור המקורי כאן:

http://www.moveforwardpt.com

לייעוץ מהיר השאירו פרטים כאן
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תמונות מהקליניקה
לייעוץ מהיר השאירו פרטים כאן
עקבו אחרינו
לקוחות ממליצים

מאמרים קשורים

האם שמירה על גב ישר באמת מונעת כאבים בגב ?
מאמרים
Physiorex

האם שמירה על גב ישר באמת מונעת כאבים בגב ?

האם שמירה על גב ישר באמת מונעת כאבים בגב … המידע הכי עדכני אומר אחרת…
אין דרך נכונה ולא נכונה להרים חפצים מהרצפה. כל השיטות נכונות ,כל שיטות הרמת החפצים מהרצפה דורשות מאמץ דינאמי, וכולן זקוקות למערכת שרירים חזקה… וכל אדם שיש לו חוסר גמישות וחולשת שרירי אגן צפוי למתח והיתפסות בשרירים, בין אם הרים בצורת כריעה או כפיפת גב
אל תרים חפצים בצורת גב כפוף, אלא תרים אותם בתנוחת הכריעה עם שימוש ברגליים במקום הגב היא עצה לא נכונה ולא יעילה ואינה מוכחת מדעית.

הטיפ של סאלח מנהל מכון פיזיורקס לפיזיותרפיה בעפולה : תהיו פעילים גופנית, שמרו על גמישות , תתחזקו ותרימו בצורה שאתם אוהבים , בצורה שמתאימה לכם ..נוחה לכם ובלי לחשוב על אופן ההרמה …. במידה ויש לכם כאב , מגבלה או רוצים ייעוץ השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

קרא עוד
נקע בקרסול
מאמרים
Physiorex

נקע בקרסול

נקע בקרסול …בעיה שעלולה להתרחש אצל כל אחד, אפילו בבית, למשל כשאתה יורד במדרגות או מועד עם שטיח…
אנשים רבים נוטים לתת לנקע "לעבור", ואפילו לא רואים חשיבות גדולה בשיקום הנקע, אז זהו, שזה לא ממש ככה !
נקע בקרסול יכול להיות פציעה מאוד פשוטה, אבל אם הוא לא מטופל כמו שצריך – הוא יכול להמשיך לסבך אותנו בעתיד. אז בנקעים מטפלים – לא מזניחים!

קרא עוד
Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue